Wnętrza w stylu skandynawskim

Wnętrza w stylu skandynawskim

Styl skandynawski święci ostatnimi czasy prawdziwe triumfy w nowoczesnych domach na całym świecie. Także w Polsce styl ten znalazł wielu zwolenników. Chcąc mieć dom urządzony w tym stylu można skorzystać z profesjonalnej pomocy, której udzielają – projektanci wnętrz w Krakowie. Przedstawiamy wnętrza w stylu skandynawskim, które mogą stać się inspiracją dla zwolenników tego rodzaju designu.

Salon w stylu skandynawskim, który prezentujemy wykonany jest w jasnym, sosnowym drewnie. To z tego materiału zostały wykonane podłogi oraz meble w tym pomieszczeniu. Po ściana stoi meblościanka wypełniona książkami i bibelotami, jej centralnym punktem jest niewielkich rozmiarów, nowoczesny telewizor w białej oprawie. Naprzeciw ustawiono kanapę oraz dwa fotele w jasnoszarym kolorze z ozdobnymi poduszkami z kolorze turkusowym. Oddzielną strefą salonu jest jadalnia, gdzie ustawiono drewniany stół i krzesła. Na stole można znaleźć proste, białe serwety, biały wazon oraz grafitową misę wypełnioną jasnoszarymi kamieniami. Oświetlają salon proste lampy z białymi abażurami.

W kuchni w stylu skandynawskim zaplanowano białe płytki podłogowe i ścienne. Drewniane meble mają także biały kolor. Wyjątek stanowią ich blaty w kolorze jasnego drewna. W tej kuchni wszystkie sprzęty AGD mają kolor czarny. Na podłodze, gdzieniegdzie znajdują dywaniki wykonane z brązowego sznurka.

Łazienka w skandynawskim stylu to połączenie bieli, szarości i naturalnego drewna. Okładzina białej, okrągłej wanny oraz płytki podłogowe mają kolor biały. Blat łazienkowy obłożono jasnoszarymi płytkami. Pas takich płytek biegnie przez całą łazienkę na poziomie blatu. Szafki łazienkowy położone pod i nad blatem wykonane są z jasnego drewna. W łazience znajduje się także wiklinowy kosz na pranie oraz sznurkowy, okrągły dywanik.

Styl skandynawski to styl oszczędny i minimalistyczny z przewagę bieli i szarości, ale także w dużej mierze oparty na naturalnych materiałach, w tym w dużej mierze na jasnym drewnie.