Stoły do jadalni, które zapraszają do posiłku, czyli jak dobrać oraz udekorować nasz stół?

Stoły do jadalni, które zapraszają do posiłku, czyli jak dobrać oraz udekorować nasz stół?

Jadalnia to wyjątkowe miejsce w naszych domach i mieszkaniach. Jeśli mamy to szczęście i posiadamy pomieszczenie, które nazwać możemy jadalnią, to bez wątpienia skorzysta na tym nasze życie rodzinne. Nic nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu przy jednym stole. Jednak, aby był on jak najbardziej jakościowy, powinniśmy zadbać o wyjątkową atmosferę. Taką możemy osiągnąć przy pomocy pięknie udekorowanego stołu do jadalni.

 

Stół do jadalni w konkretnym stylu

Nikogo nie zdziwi chyba fakt, że zarówno sam stół do jadalni, jak i jego udekorowanie powinno wpasowywać się w ogólnie panującą aranżację. Jeśli więc nasza jadalnia oraz cała reszta mieszkania są utrzymane w stylu klasycznych, raczej tradycyjnym, to typowo nowoczesny stół średnio odnalazłby się w takim wnętrzu. O wiele lepiej sprawdzi się w tym wypadku drewniany stół do jadalni. Możemy zdecydować się na lakierowany model albo i nie. W typowo tradycyjnej raczej przytulnej jadalni sprawdzi się także połączenie szkła i drewna.

 

Jeśli natomiast w naszym mieszkaniu i jadalni króluje styl inny niż klasyczny, to możemy pozwolić sobie na stół do jadalni wykonany w całości ze szkła i metalu. Dobrym pomysłem jest również zdecydowanie się na szklany blat i drewniane nogi. Taki stół również świetnie wpasuje się do nowoczesnej jadalni. Meble bowiem charakteryzują się różnymi stylami nie tylko ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Dlatego prosty drewniany stół bez żadnych ozdobników może być idealnym dopełnieniem jadalni w stylu nowoczesnym.

 

Dekoracja ma znaczenie

 

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie udekorowanie stołu do jadalni. Jeśli dobraliśmy go zgodnie z panującym we wnętrzu stylem, to pozostaje nam przyozdobić go w taki sposób, aby całość nadal się zgadzała. Możliwości związanych z zaaranżowaniem stołu jest tak wiele, że łatwo można pogubić się wśród wielu różnych dodatków. Dlatego warto konsekwentnie trzymać się wybranego stylu i znać umiar.

 

Z obrusem, czy bez?

Nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników obrusów. Zwolennicy uznają je za jedyną w swoim rodzaju elegancką dekorację, bez której stół nie wyglądałby już tak ciekawie. Przeciwnicy uważają obrusy za przestarzałe i niepotrzebne. Szczególnie gdy blaty ich stołów prezentują się wyjątkowo elegancko. Jeśli więc nasz stół do jadalni jest wykonany z litego drewna albo marmuru i ani nam się śni zasłaniać go obrusem, to jak najbardziej możemy z niego zrezygnować. Jeśli chcemy natomiast nadać stołowi nieco bardziej oficjalnego charakteru, to warto na stole położyć bieżnik.

Jakie dodatki?

Dekoracja stołu to nie tylko położony na nim materiał lub jego brak. To także odpowiednio dobrane dodatki. Do wielu różnych aranżacji a szczególnie tych klasycznych oraz skandynawskich pasuje dekorowanie stołu kwiatami. Jednym z najlepszych i efektownych sposobów jest stawianie na stole kwiatów ciętych, które co jakiś czas wymieniamy na nowe. Z pewnością wprowadzi to sporo życia nie tylko na naszym stole do jadalni, ale i w całym pomieszczeniu.