Sposób na ciekawe wnętrze

Sposób na ciekawe wnętrze

Jedni chętnie sięgają po katalogi wnętrzarskie i urządzając własne pomieszczenia, wierni kopiują pomieszczenia w nich zawarte. Jeszcze innym zależy na oryginalności, więc zatrudniają aranżera wnętrz. Zaś trzecia grupa poszukuje własnych inspiracji, by tworzyć niecodzienne i niepowtarzalne pomieszczenia według własnego pomysłu. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Chcąc stworzyć ciekawe i niesztampowe wnętrze warto wprowadzić w życie następujące zasady.

 

Poszukaj inspiracji w meblach

Meble same w sobie mogą stać się w spaniałą inspiracją do stworzenia całej aranżacji. Wystarczy pojedyncze krzesło czy stół, by poruszyć wyobraźnię i oprzeć na niej cały pomysł zaaranżowania wnętrza. Im bardziej niezwykły mebel, tym może on poruszyć mocniej wyobraźnię, do tworzenia nowych wersji, jego otoczenia. Przykładem mebli, które w mocny sposób poruszają wyobraźnię, są  – meble z litego drewna.

 

Poszukaj inspiracji w kolorach

Innym sposobem na poszukiwanie inspiracji, może być inspirowanie się kolorami. Czasem bywa tak, że widząc w pokoju jakiś kolor od razu widzimy jego zastosowania w meblach i dodatkach w danym pomieszczeniu. Kolory mogą być niezwykle inspirujące zważywszy, że na świecie jest nieokreślona ilość ich odcieni i wzorów.

 

Poszukaj inspiracji u innych

Podglądanie we wnętrzarstwie to nic złego. Oczywiście wierne kopiowanie czyjegoś projektu to nie sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza. Pomijając już to, że kopiowanie projektu jest przestępstwem. Nie jest nim natomiast podpatrywanie rozwiązań u innych i przekształcanie ich i dostosowywanie tak, by były one jak najbardziej odpowiednie dla naszych wnętrz.

 

Poszukaj inspiracji w samym sobie

Najciekawsze i najbardziej niekonwencjonalne aranżacje biorą się z naszego umysłu. Dlatego jeśli masz pomysł na własne wnętrze, to nie bój się i dąż do tego, aby ten projekt zrealizować, a efekty prawdopodobnie przewyższą Twoje najśmielsze oczekiwania. Wewnętrzne inspiracje sprawiają, że aranżacja wnętrz staje się rodzajem działalności artystycznej.