Skandynawski styl w Twoim domu

Skandynawski styl w Twoim domu

Wnętrza przyjazne mieszkańcom

Styl skandynawski święci ostatnimi czasy prawdziwe triumfy. Doskonale wpasowuje się on w zasady tworzenia wnętrz w nowoczesnym stylu. Jest przy tym oparty o naturalne materiał, dzięki czemu otoczenie wykonane w tym stylu jest wyjątkowo przyjazne mieszkańcom domu czy mieszkania urządzonego w skandynawskim stylu. Jeśli marzy Ci się dom zaaranżowany na sposób skandynawski i wyglądający jak z żurnala, warto rozważyć zatrudnienie projektanta wnętrz. Cieszącego się dużą popularnością aranżera znajdziesz na stronie – Dom Art Kraków.

Podstawowe zasady tworzenia wnętrz w skandynawskim stylu

Wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się przede wszystkim prostotą. Są to przestrzenne pomieszczenia, w których dominującym kolorem są biel i szarość. W takich wnętrzach znajdzie się także dużo przedmiotów wykonanych z naturalnych materiałów, w tym między innymi z drewna. Elementem wyróżniającym styl skandynawski na tle innych są turkusowe, niebieskie i zielone elementy dekoracyjne. W tym stylu można znaleźć także dużo przedmiotów wykonanych ręcznie. Jeśli szukasz inspiracji dla swojego salonu poniżej przedstawiamy przykładową aranżację wnętrza w tym stylu.

Zainspiruj się: skandynawski salon

W tym salonie dominującym kolorem jest biel. Zarówno ściany, meble jak i podłoga wykonana z długich desek pomalowane są na biało. Także zasłony w oknach mają biały kolor. W centralnym punkcie salonu znajduje się biała kanapa i dwa fotele stojące wokół białego stolika na kawę. Meble ustawione są na plecionym ze sznurka szaro – niebieskim dywanie. Taki kolor mają także narzuty na fotele oraz poduszki na kanapie. W oknach ustawiono zielone butelki, które służą jako flakony do kwiatów. Przy wejściu znajduje się drewniana półka z jasnego drewna, z metalowym stelażem w kolorze czarnym. Czarne są także oprawy lamp oraz ramki obrazów wiszących na ścianie. Na przeciw kanapy ustawiono telewizor w czarnej ramie, który stoi na białej, niskiej komodzie o geometrycznych kształtach.