Regeneracja wałów – na jaką mieszankę się zdecydować?

Regeneracja wałów – na jaką mieszankę się zdecydować?

Regularne przeglądy stanu technicznego wałków, walców oraz wałów pozwalają w odpowiednim momencie wychwycić zużywanie się tych elementów, aby możliwe było poddanie ich regeneracji jeszcze zanim ulegną awarii. Zawsze lepiej jest zaplanować odpowiedni czas na przeprowadzenie takich prac niż być zmuszonym do postoju, jaki byłby spowodowany niespodziewaną awarią.

Tym bardziej, że profesjonalnie przeprowadzony proces regeneracji tych elementów- które są takimi częściami maszyn, które szybko ulegają eksploatacji- pozwala na bezawaryjne ich użytkowanie przez wiele długich lat. Podczas przeprowadzania regeneracji zazwyczaj trzeba podjąć decyzję, co do mieszanki, jaką zostaną pokryte te elementy. Można zdecydować o zastosowaniu identycznej, jak ta, która uległa zużyciu, ale można też skorzystać z rad fachowców, którzy pomogą dobrać mieszankę na indywidualne zamówienie. Taką, która będzie posiada określone parametry i cechy specyficzne.

 

Wyroby gumowe w przemyśle, w tym mieszanki gumowe

 

Wykonując przegląd, a następnie planując takie zabiegi jak regeneracja wałów https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/przeglady-i-naprawa-walcow/ dla danego przedsiębiorstwa, można zdecydować się na zastosowanie mieszanek gumowych, które cieszą się ogromną popularnością. W takich mieszankach może znaleźć zastosowanie guma naturalna, syntetyczna oraz silikonowa. Decydując się na mieszankę gumową można uzyskać jej określoną, preferowaną twardość. W ich obrębie na szczególną uwagę zasługują mieszanki specjalnego przeznaczenia, dedykowane konkretnym gałęziom przemysłu. Można wyprodukować mieszankę przewodzącą lub też całkowicie antystatyczną.

Dla tych zakładów, które podczas niektórych procesów technologicznych chcą transportować półprodukty o wysokiej temperaturze, proponowane są mieszanki gumowe o dużej odporności termicznej Dodatkowo, popularnymi mieszankami gumowymi są te odporne na ścieranie, duży ciężar, a także mieszanki dedykowane do kontaktu z żywnością. Jak widać, dostępne rozwiązania dają ogromne możliwości, podczas regeneracji można więc wybrać takie rozwiązanie, które usprawni proces technologiczny i poprawi jego wydajność.