Prostota w aranżacji wnętrz

Prostota w aranżacji wnętrz

W aranżacji wnętrz można odnaleźć różnego rodzaju style. Jedne z nich są bardziej ozdobne i bogate w najróżniejsze detale. Inne są proste i pozbawione nadmiaru dekoracyjnych elementów. Oto przykłady aranżacji wnętrz, które charakteryzują się prostotą.

 

Styl skandynawski

To prosty styl, w którym meble pozbawione są jakichkolwiek ozdób. Powinny się one sprowadzać do kilku prosty połączonych ze sobą elementów. Właściwym wyborem będą tutaj łóżka, kanapy i fotele o geometrycznych kształtach prostopadłościanów i sześcianów. Podobną bryłę będą miały stoły, komody i szafy. Do takich aranżacji dobrze pasują także ławy drewniane dębowe o surowej stylistyce. Odpowiednie łatwy do mieszkania w stylu skandynawskim można znaleźć na https://polanomeble.pl/23-lawy. Co istotne dla tego stylu to także szeroki wykorzystanie drewna. To właśnie ten materiał jest dominującym w przypadku tego typu aranżacji. Kolorystyka stylu skandynawskiego to przede wszystkim kolor naturalnego drewna, biel i szarość. Koniecznie we wnętrzach w tym stylu muszą znaleźć się drobne elementy w kolorze turkusowym, niebieskim lub zielonym.

 

Styl nowoczesny

To kolejny styl charakteryzujący się prostotą. Bryły mebli powinny odwoływać się do najprostszych figur geometrycznych i mieć nieco kanciasty design. Próżno w tym stylu szukać ozdób. Jeśli pojawiają się detale dekoracyjne jest ich niewiele i najlepiej jeśli pełnią one jeszcze dodatkową funkcje, a nie są wyłącznie ozdobami. W tym stylu królują „nie – kolory” czyli biel, czerń oraz szarości. W pomieszczeniach w stylu nowoczesnym oszczędność pojawia się nie tylko w ozdobach, ale także liczbie mebli czy wykorzystaniu tkaniny. W aranżacjach w tym stylu nie będzie ich zbyt wiele. Ich liczba powinna być zoptymalizowana, czyli ma być ich jak najmniej, ale nie może zabraknąć niezbędnych elementów. Przestrzeń musi być niezwykle funkcjonalna.

 

Styl industrialny

Kolejny styl charakteryzujący się prostotą to styl industrialny. Wszystkie meble powinny mieć prosty charakter i powinny być pozbawione jakichkolwiek detali zdobniczych czy elementów, które nie mają funkcjonalnego charakteru. Często wykorzystywanymi w tym stylu materiałami jest metal, beton oraz cegła. W mieszkaniach w tym stylu pojawia się czerwień – w postaci cegłówek, szarości oraz stonowane „przybrudzone” kolory – w zależności od wizji aranżera. Widoczna, nieotynkowana i nie pomalowana ściana z cegły lub betonu jest nieodzownym elementem takich wnętrz. Pomieszczenia w stylu industrialnym charakteryzuje przestrzenność, która graniczy niemal z pustką.