Nowoczesne lampy wiszące do salonu – inspiracje

Nowoczesne lampy wiszące do salonu – inspiracje

Ponieważ prawdopodobnie, większość czasu w domu spędzasz w salonie, to ważne, żeby był odpowiednio oświetlony. Nie chodzi o to, że romantyczny wieczór przy świecach to nie jest opcja na co dzień. To jakie oświetlenie dobierzemy ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Dlatego jakiekolwiek źródło światła nie wystarczy. Zresztą powinno być więcej niż jedno, górne. Dzięki dodatkowym lampom stojącym czy punktowym, masz szansę nadać pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Jednak wszystko po kolei. Zacznijmy od odpowiedniego doboru  głównego źródła światła – lampy wiszącej – do Twojego salonu

 

Lampy wiszące do salonu

Zastanawiasz się, czym się kierować w wyborze odpowiedniej lampy wiszącej do salonu? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę jaki będzie charakter tego pokoju. Stawiasz na nieśmiertelną klasykę? A możesz szukasz czegoś nowego, jak skandynawski minimalizm lub designerski industrialism? Na rynku nie brakuje klasycznych rozwiązań. Wciąż powstają coraz to nowsze, coraz ro bardziej zaskakujące projekty.Krótkie poszukiwania pozwolą ci znaleźć lampy w dowolnym fasonie, zatem najważniejsze, to samemu odpowiedzieć sobie na to ważne pytanie. Czego chcesz?! Kiedy już określisz swoje preferencje, pamiętaj, żeby być konsekwentnym w swojej decyzji i wszystkie elementy wystroju wybierać zgodnie z nimi i zasadami harmonii.

Mądrze i oszczędnie

Design to nie wszystko. Lampa przede wszystkim musi służyć jako źródło światła. Teraz jest coraz więcej takich, które umożliwiają zmianę natężenia światła, modelowania go, regulację strumienia… Oczywiście do tego wszystkiego będą potrzebne stosowne żarówki. Chodzi o to, żeby przy jak najniższych kosztach za oświetlenie (które wciąż rosną), osiągnąć jak najlepsze efekty. Polecamy żarówki energooszczędne, które na pewno wystarczą, a ty nie zapłacisz dużego rachunku za prąd.

 

Odpowiednie proporcje to klucz do oświecenia

W zależności od rozmiarów twojego salonu i jego charakteru musisz dobrać odpowiednie oświetlenie. Rozmiar klosza i długość liny czy łańcucha powinny być mieć takie proporcje, że światło lampy obejmie całe pomieszczenie. W salonie utrzymanym w minimalistycznym stylu powieś nowoczesne, loftowo-industrialne lampy. Dodadzą one charakteru temu pomieszczeniu. W każdym salonie powinny sprawdzić się klasyczne żyrandole, oczywiście zaprojektowane w odpowiednim stylu. Dobieramy tak, żeby ich wysokość i rozpiętość była stosowna do wymiarów pokoju. Oprócz głównego oświetlenia pamiętaj o tym dodatkowym. Niezależnie od tego, czy będą to kinkiety na ścianie lub lampy stojące i podłogowe – ich zadaniem jest dokładniejsze doświetlenie mniejszej przestrzeni. A zatem nie przesadzaj z ich ilością. Pojedynczy tzw. tulipan powinien wystarczyć w okolicy kanapy, kinkiety świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie dekoracji. O ile nie jesteś specjalistą, sam nie instaluj oświetlenia w swoim mieszkaniu. W cenie usługi oszczędzisz nie tylko na czasie i wygodzie, ale być może na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie.