Nowoczesne kanapy do salonu i akcesoria

Nowoczesne kanapy do salonu i akcesoria

Ach ten salon! Dla wielu nic prostszego – nic tylko wstawić kanapę, telewizor, może jakąś pufę, zestaw dodatkowych mebli, dywan i gotowe. Niestety urządzenie dużego pokoju nie jest tak prostym wyzwaniem. Co więcej, możliwe że z początku wydaje się być rzeczą wręcz banalną. Pamiętajmy, że to pomieszczenie musi być wizytówką całego domu, czasem pokojem gościnnym, miejscem relaksu całej rodziny. Stąd ważne jest, by kanapy do salonu i inne elementy umeblowanie były wybierane na podstawie badania potrzeb w domu. Przecież nie ma potrzeby montować ogromnego narożnika w salonie, który jest mały, a dodatkowo w mieszkaniu mamy tylko 3 osoby. Gospodarowanie przestrzenią to podstawa i warto powierzyć prace projektowe specjaliście lub po prostu znajomej osobie, która doświadczenie w urządzaniu wnętrz.

Kanapy do salonu – relaks w nowoczesnym wydaniu

 

Narożniki do salonu i inne typy kanap powinny mieć jedną wspólną cechę – powinny być przede wszystkim wygodne. W końcu jest to mebel, na którym najczęściej siadamy w salonie (no może oprócz ulubionego fotela). Dobra kanapa wręcz przyciąga domowników i tworzy ciepło domowe. Co więcej, nowoczesność w salonie objawia się uwielbieniem prostych, geometrycznych form. Prostopadłościanowe elementy czy oparcia spokojnie spełnią oczekiwania domowników. Można postawić na “nieciekawe” kolory (szary, biały, czarny). Wszystko po to, by uzupełnić je kolorowymi dodatkami (np. pokrowcami na poduszki w żywych kolorach).

Wielozadaniowość

 

Kanapa do salonu czy nawet pufa w obecnych czasach nie może służyć tylko i wyłącznie do relaksu w jednej pozycji. Dlatego warto zainwestować w sofę z funkcją spania. Wtedy spokojnie możemy ugościć kogoś nawet na małym metrażu! W obecnych czasach możemy wykonać kanapę, sofę czy nawet krzesła na zamówienie. Dzięki temu personalizacja nie kończy się na wyborze koloru i faktury obicia. Topowi producenci dają możliwość montażu zagłówków, podłokietników i innych ruchomych części zupełnie dopasowanych pod indywidualne potrzeby. To absolutnie rewolucyjne podejście do mebli wypoczynkowych i pewność, że będą komfortowe i dopasowane.

Dodatki, które ożywiają salon

 

Myśląc o dodatkach nie jedna osoba ma w głowie miliony opcji – lusterka, obrazki, dewocjonalia i inne elementy rodem z babcinego domu. Nowoczesność to postawa minimalistyczna – nie oznacza to domu surowego, niezachęcającego do przebywania w nim. Świetnym pomysłem jest umieszczenie w mieszkaniu (a zwłaszcza w salonie) dużej ilości roślin. Mogą to być kwiaty, które znane są z dobrego wpływu na powietrze w domu. Dodatkowo obecność zielonych dobrze wpływa na funkcjonowanie domu i poprawia nastrój mieszkańców. Oprócz tego świetnie sprawdzają się zdjęcia w skromnych antyramach i właśnie podłużne lustra, które mogą zawisnąć za sofą. Ten patent stosuje się najczęściej w mniejszych pokojach, by je optycznie powiększyć. W takich też miejscach można zrezygnować z kredensów czy komód. Wszystko po to, by salon nie był zagracony. Wszelka rezygnacja ze zbędnych dodatków pozwala wydać te środki na meble dużo lepszej jakości.