Nawozy, jakie wybrać?

Nawozy, jakie wybrać?

Wchodząc do sklepu ogrodniczego, niejednego z nas wybór odpowiedniego nawozu przyprawi o zawrót głowy. Pytania dodatkowe, zadawane przez pracownika sklepu często zamiast ułatwić wybór, to jeszcze go skomplikują. Co zatem wybrać? Czy zdecydować się na wybór nawozu kompleksowego do różnego typu roślin, czy skupić się na nawozach dedykowanych?

Nawozowy zawrót głowy

Dla osób niezwiązanych zawodowo z ogrodnictwem decyzja może być trudna. Nawozy bywają różne. Jedne, mają za zadanie wspomóc rozwój rośliny, inne natomiast używane są w celu zabezpieczenia przed zarazą. Jedne będą dobre dla kwiatów, natomiast inne pozwolą na to, by nasz trawnik był piękny, a trawa wyrosła szybko i równomiernie. Wydaje się, że najrozsądniej byłoby czytać etykiety, by poznać przeznaczenie konkretnych produktów oraz zalecenia i ograniczenia producenta co do ich stosowania.

Florovit- jedna marka, różne rodzaje

Florovit to marka, którą spotkać można na półkach wielu sklepów. W ich ofercie znajdują się zarówno środki uniwersalne, jak również specjalne, dedykowane m. in. do trawników, roślin ogrodowych, domowych lub balkonowych, a także dla warzyw czy owoców. Jednym z produktów firmy jest florovit do iglaków, czyli specjalny nawóz który ma zapewnić lepszy i szybszy wzrost roślin iglastych, w tym także wpływać korzystnie na gęstość igły.

Nawozy uniwersalne

Tych jest naprawdę dużo. Jednym z cieszących się w ostatnim czasie popularnością jest produkt HydroComlex, którego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż nie zawiera on w swoim składzie chlorków. Natomiast azot saletrzany jest bardzo szybko przyswajalny. Dodatkowo zawiera on aktywny fosfor, magnez, potas, ale także siarkę oraz inne mikroelementy potrzebne dla prawidłowego wzrostu rośliny. Produkt ten jest szczególnie doceniany przez firmy ogrodnicze, gdyż jest sprawdzonym i niezawodnym produktem.