Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki ścienne do łazienki?

Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki ścienne do łazienki?

Urządzanie łazienki to niemałe wyzwanie, jednak kierując się kilkoma sprawdzonymi wskazówkami, możesz osiągnąć spektakularny efekt, który spełni oczekiwania Twoje oraz pozostałych członków rodziny. W tym miejscu zastanowimy się, jakie płytki ścienne do łazienki wybrać i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Dzięki temu zyskasz rozwiązanie piękne i trwałe na przestrzeni wielu lat. Zapraszamy!

Płytki ścienne a materiał wykonania

Najważniejszą kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru płytek ściennych, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Wybór jest w tym wypadku nieco większy, niż w przypadku kafelek podłogowych, ponieważ nie muszą być one aż tak twarde, wytrzymałe i odporne na duży nacisk. Dlatego możesz bez jakichkolwiek wątpliwości postawić na lekką i kruchą glazurę – jest ona odporna na działanie wilgoci i dostępna w wielu wzorach oraz kolorach, dzięki czemu może stanowić wyjątkową ozdobę Twojego wnętrza.

Jednak specjaliści sugerują, by na ściany kłaść gres. Jest to materiał o wiele bardziej wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz najmniej nasiąkliwy spośród wszystkich dostępnych na rynku. Co więcej, również płytki ścienne tego typu dostępne są w wielu designach, co pozwoli znaleźć Ci rozwiązanie idealne dla siebie.

Jakie płytki ścienne do łazienki? Kilka wskazówek

Materiał płytek ściennych to oczywiście nie wszystko. Podczas ich wyboru i urządzania łazienki warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych kwestii. Mowa tu zwłaszcza o:

  • rozmiarze płytek ściennych – do Twojej dyspozycji są zarówno te klasyczne, o niewielkich formatach, jak też większe, wielkoformatowe, a wybór zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcesz uzyskać (dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza te drugie, które pozwalają na optyczne powiększanie niewielkich łazienek);
  • kształcie kafelek – tutaj wybór jest, wbrew pozorom, bardzo duży, ponieważ możesz stawiać nie tylko na płytki ścienne kwartowe, ale nawet wielokątne czy owalne, dzięki którym również uzyskasz spektakularny efekt wizualny;
  • kolorystyce i wzornictwie – w tej materii wybór jest naprawdę ogromny i możesz postawić na klasyczne rozwiązania, jak też kafelki imitujące swoim wyglądem naturalne materiały, np. drewno, kamień czy beton (polecamy zwłaszcza te ostatnie, jeżeli zależy Ci na oryginalności);
  • marce – polecamy wybierać wyłącznie nowoczesne płytki ścienne o najlepszych parametrach, które oferują cenieni na całym świecie producenci (do tych najlepszych zaliczamy włoskie i hiszpańskie fabryki, które oferują najbardziej unikalne rozwiązania).

Pamiętaj również, by zaopatrywać się w płytki ścienne u sprawdzonego dostawcy. Najlepiej wybrać salon wyposażenia wnętrz, który specjalizuje się w tego rodzaju rozwiązaniach, jak Miradhome.pl. Dzięki temu z jednej strony zyskasz bardzo duży wybór rozwiązań,  z drugiej będziesz mieć pewność, że inwestujesz w najlepsze rozwiązania na rynku o doskonałych parametrach i właściwościach.

Zapraszamy do sklepu Mirad Home https://miradhome.pl/.