Na budowie przydaje się…

Na budowie przydaje się…

Marek: według mnie na budowie bardzo przydaje się wyciągarka. Dzięki niej można w łatwy sposób wyciągnąć na piętro czy dach materiały budowlane. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak bardzo często używam tego sprzętu, aż do momentu, gdy zepsuł mi się silnik w mojej wyciągarce. Jeden dzień bez niej i życie było o wiele trudniejsze. Na szczęście szybko znalazłem – silnik do wyciągarki. To zdarzenie uświadomiło mi, ze wyciągarka nie jest może niezbędna, ale jej brak daje się we znaki.

 

Konrad: dla mnie nie da się na budowie niczym zastąpić wiertarki. To jak często bywa ona używana to nie da się nawet opisać. Ile razy zdarza się potrzeba wywiercenia otworów, czy to przy stawianiu rusztowania, montażu instalacji czy na koniec wykończeniu wnętrza, tyle raz można się przekonać jak bardzo na budowie przydaje się wiertarka. Według mnie jest to niezbędny sprzęt na każdej budowie.

 

Krzysztof: chyba nie ma budowy, na której nie potrzebna byłaby drabina. Nawet jeśli ma to być dom jednopiętrowy, to jednak trzeba przygotować szkielet domu i dach. Wykonać różne prace montażowe i wreszcie wykończeniowe, w których niezbędnym elementem jest drabina. Wszędzie tam, gdzie trzeba sięgnąć wysoko drabina okazuje się niezastąpioną pomocą. Jasne, że można korzystać z krzeseł czy stołów, ale raz, że jest to niewygodne, a dwa że można spaść. Drabinę łatwo się składa i rozkłada, jest lekka i wyposażona w różne zabezpieczenia.

 

Alicja: nie jestem budowlańcem, ale razem z mężem zbudowaliśmy swój dom. Jeśli ktoś mnie pyta, co jest najbardziej przydatne na budowie to powiem, że młotek. Bez młotka znacznej części prac budowlanych nie dało by się wykonać. Dlatego to właśnie młotek według mnie jest najistotniejszy na budowie.

 

Filip: według mnie na budowie bardzo przydaje się poziomica. Bez niej nie da się wykonać naprawdę płaskich powierzchni. Właśnie dlatego uważam, że poziomica powinna być na każdej budowie i naturalnie powinna być wykorzystywana zgodnie ze swoim przeznaczeniem.