Meble drewniane? Tak, bo mają naprawdę wiele zalet!

Meble drewniane? Tak, bo mają naprawdę wiele zalet!

Pomimo tego, że na rynku znajdziemy bardzo dużo mebli wykonywanych z płyt wiórowych, nadal to właśnie drewniane meble stanowią kwintesencję dobrego smaku, gustu i bardzo dobrej jakości. Oczywiście, meble wykonywane z litego drewna mają swoich zwolenników i to nie bez przyczyny. Nosząc się z myślą o umeblowaniu naszego mieszkania, również powinniśmy wziąć pod uwagę szereg zalet mebli drewnianych, które mogą nam służyć przez wiele długich lat.

Najważniejsze zalety drewnianych mebli:

– Jakość- meble drewniane są po prostu piękne. Wynika to z fantastycznej, perfekcyjnej obróbki tego materiału oraz tego, że drewno pozwala się tak niesamowicie heblować. Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, gdyż każdy będzie się odznaczał inną fakturą czy układem słojów, co czyni z drewna materiał niepowtarzalnie oryginalny. Porównując między sobą kawałek płyty z litego drewna oraz płyty wiórowej chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że drewno prezentuje się znacznie lepiej.

– Trwałość- bezsprzecznie, wymieniając największe zalety drewnianych mebli trzeba powiedzieć o tym, że meble drewniane są meblami na pokolenia. Mogą pozostawać piękne przez bardzo długi czas, można z łatwością odświeżać ich wygląd i dodawać im blasku poprzez olejowanie czy woskowanie, a kiedyś, w przypadku, kiedy chcielibyśmy coś zmienić w ich wyglądzie po latach- drewno doskonale poddaje się renowacji. Drewniane meble- chociażby takie, jakie znajdziemy na stronie polanomeble.pl- zużywają się bardzo wolno.

– Łatwość w utrzymaniu w czystości- meble drewniane wystarczy przecierać suchą ściereczką, ewentualnie można też wykorzystać specjalne preparaty czyszczące, które są opisane jako dedykowane do powierzchni drewnianych. Nie trzeba jednak nic specjalnego robić, aby drewniane meble po prostu wyglądały dobrze. Powinniśmy tylko pamiętać o tym, aby unikać szorstkich szczotek i druciaków, które mogłyby zarysować drewnianą powierzchnię, a także aby za bardzo nie moczyć mebli drewnianych, gdyż są wrażliwe na dużą ilość wilgoci.

– Wysoka estetyka i uniwersalny charakter- tak naprawdę, gdzie byśmy nie wprowadzili drewnianych elementów, będą one w stanie ocieplić każdą przestrzeń. Dlatego też tak często chłodne kolory i minimalistyczne koncepcje wnętrz wręcz potrzebują naturalnego drewna do tego, aby mogły się wydawać bardziej przytulne i przystępne. Dużą zaletą drewna jest jednak także jego uniwersalny charakter. Po pierwsze ze względu na to, że drewno może mieć różne wybarwienie- od prawie białego przez odcienie beżowo- miodowe, orzech, ciemne brązy aż po głęboką czerń. Drewno po prostu pasuje do wszystkiego. Wspaniale można je zestawić z powierzchniami lakierowanymi na połysk, z metalem, ze szkłem, a nawet z lustrami.

Wysoka estetyka mebli drewnianych może się też przejawiać w ich misternym wykonaniu. Z łatwością znajdziemy meble drewniane pełne dekoracyjnych listew, dekorów czy rzeźbionych ozdobników, które wyglądają bardzo ładne. Tym samym, meble drewniane są bardzo wartościowe z wielu względów. Po pierwsze dlatego, że powstają z cennego surowca, a po drugie dlatego, że stanowią niemalże małe dzieła sztuki.