Kraty zgrzewane

Kraty zgrzewane

Przy dużych przeciążeniach niezwykle istotne jest odpowiednie przenoszenie ciężaru. Dlatego też tak dużym zainteresowaniem cieszą się kraty zgrzewane, idealne między innymi do różnego rodzaju podestów itp. Wykonuje się je w procesie łączenia płaskowników nośnych ze zgrzewanymi prętami poprzecznymi.

Proces wykonywania krat zgrzewnych

Kraty tego typu wykonywane są metodą łączenia oporowego. W trakcie tego procesu, dochodzi do przechodzenia przez punkt styku, prądu o mocy blisko 2500 kVA. W tym samym momencie na zgrzewaną powierzchnię oddziałuje siła docisku około 1000 kN. 

W ten sposób można tworzyć kraty zgrzewne na dowolny wymiar. Są one niezwykle trwałe i bardzo dobrze przenoszą ciężar, dzięki czemu mogą zostać poddawane dość dużym obciążeniom, w wielu punktach.

Z czego składają się zgrzewane kraty?

Jeśli chodzi o zgrzewane kraty, to składają się na nie płaskowniki nośne i pręty poprzeczne. Ich średnica może wynosić około 5 mm. Wartość ta może ulec zmianie, w zależności od grubości płaskownika, będącego elementem nośnym.

Elementy nośne mają za zadanie przenoszenie obciążeń na spawanej kracie. Wspomniane wcześniej pręty poprzeczne pełnią funkcję stabilizowania elementów nośnych. Dzięki temu wszystko jest stabilne, a konstrukcja utrzymuje się bardzo długo.

Jak długie powinny być płaskowniki nośne?

Wymiar, jaki powinien mieć płaskownik nośny, określany jest symbolem L. To nic innego jak długość zgrzewanej kraty. Długość skręcanego pręta oznaczana jest literą B. Jeśli chodzi o obramowanie tego typu krat – zwykle składa się ono z płaskowników o grubości i wysokości równej płaskownikom nośnym.

Oczywiście precyzyjne określanie wymiarów jest zależne od przeznaczenia danej kraty oraz indywidualnego projektu. Nasza firma specjalizuje się w wytwarzaniu metalowych konstrukcji, w tym także wysokiej jakości krat zgrzewnych. Solidność firmy potwierdzają opinie zadowolonych z naszych usług klientów.

Przeznaczenie krat zgrzewanych

Poszczególne modele krat zgrzewnych, najczęściej wykorzystywane są do tworzenia platform i podestów. W zależności od rozstawu oczek, czasem wytwarzane są w taki sposób, by nie mogły wypadać przez nie drobne przedmioty. Można także montować płaskowniki w taki sposób, by były one antypoślizgowe. 

Firma Dumat zajmuje się tworzeniem zgrzewanych krat, przeznaczonych do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Mamy do dyspozycji blisko 4000 produkcyjnych metrów kwadratowych. Dzięki temu wiemy, że jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom, które stawia przed nami technologia oraz rosnące wymagania klientów.

Oprócz krat zgrzewanych, wytwarzamy także kraty wyciskane (pomostowe), a także stalowe siatki zgrzewane, z przeznaczeniem dla górnictwa, różnego rodzaju druty i wiele, wiele innych.

Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lubbza pośrednictwem strony internetowej.