Jak czyścić płytki ceramiczne? To nie takie trudne!

Jak czyścić płytki ceramiczne? To nie takie trudne!

Płytki ceramiczne to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów wykończenia wnętrz, takich jak kuchnia, łazienka i nie tylko. Jednak podczas codziennego użytkowania mogą one ulegać mniejszym lub większym zabrudzeniom. Sprawdź więc, jak czyścic płytki ceramiczne w taki sposób, aby usunąć zanieczyszczenia i nie narazić powierzchni kafli na różnego rodzaju uszkodzenia!

Jak czyścić płytki ceramiczne na podłogach?

Jak czyścić płytki ceramiczne znajdujące się na podłodze? Okazuje się, że jest to w większości przypadków bardzo proste! Jeżeli na powierzchni kafli pojawiły się niewielkie zabrudzenia albo kurz, wystarczy przetrzeć je delikatnie zwilżoną szmatką. Doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni, okaże się mop – zwykły bądź parowy, a także odkurzacz myjący, który pozwoli Ci szybko pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń, w tym tłustych plam.

Co w przypadku większych zanieczyszczeń, spowodowanych np. przez oleje lub czerwone wino? Jeżeli sama woda albo roztwór z mydłem czy płynem do mycia naczyń nie pomagają, możesz zainwestować w specjalne preparaty, które dedykowane są płytkom ceramicznym. Wybierz produkt, który nie będzie się nadmiernie pienił i który dostosowany jest do konkretnego rodzaju kafli (gres, terakota czy glazura). Na szczególnie intensywne zabrudzenia polecamy detergenty alkaliczne, które doskonale poradzą sobie z każdym zanieczyszczeniem.

Czyszczenie płytek ceramicznych na ścianach

Jak czyścić płytki ceramiczne znajdujące się na ścianach? Tutaj zasady usuwania zanieczyszczeń są podobne, z tą różnicą, że zamiast szmatki czy mopa, należy używać delikatnej gąbki, która nie zarysuje powierzchni kafli. W przypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy zwilżyć ją wodą albo dodać mydło/płyn do mycia naczyń. Jeżeli zanieczyszczenie jest większe, polecamy kuchenne środki odtłuszczające, które nie są drogie, a poradzą sobie nawet z najbardziej intensywnymi plamami.

Pamiętaj! Kluczowe jest nie tylko to, jak czyścić płytki ceramiczne, ale również kiedy to robić. My polecamy natychmiastowe usunięcie plamy – jeżeli zareagujesz odpowiednio szybko, proces eliminowania zabrudzenia będzie o wiele prostszy, a dodatkowo unikniesz ryzyka powstania przebarwienia.

Klucz do wysokiej estetyki płytek łazienkowych? Wysokiej jakości kafle!

Jeżeli chcesz, aby Twoje płytki prezentowały się pięknie, były odporne na różnego rodzaju zanieczyszczenia, a usuwanie plam nie naraziło ich powierzchni na zarysowanie czy ścieranie, zainwestuj w kafle z górnej półki jakościowej, które znajdziesz np. w Miradhome.pl. Polecamy szczególnie płytki ceramiczne od cenionych na całym świecie włoskich i hiszpańskich marek, które stosują w produkcji najlepsze materiały i dzięki temu dają pewność, że ich wyroby pozostaną estetyczne i funkcjonalne na przestrzeni wielu lat.

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoje płytki łazienkowe były szczególnie odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, zainwestuj w gres, który odznacza się największą odpornością na różnego rodzaju plamy czy urazy mechaniczne.