Izolacja keramzytem – rynek nieruchomości

Izolacja keramzytem – rynek nieruchomości

Izolacja keramzytem to lekki, przyjazny dla środowiska, trwały i odnawialny materiał. Jest zrobiony z mieszanki skał bazaltowych, popiołu lotnego i wody. Rezultatem jest forma izolacji, która ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi materiałami stosowanymi w budownictwie. Zwykle miesza się go z piaskiem i żwirem w proporcji trzy części gliny na jedną część piasku i żwiru, ale może również zawierać popiół lotny (pył skał wulkanicznych), pył krzemionkowy (piasek pokryty krzemionką) lub proszek cementu portlandzkiego . Wszystko to można zmieszać w jedną partię gliny. Aby więcej dowiedzieć się na temat izolacji, sprawdź na niezwykłe informacje na https://leca.pl/artykuly/lecar-keramzyt-przeciw-zamarzaniu-rur-0/.

Izolacja keramzytem krok po kroku

Izolacja keramzytem rur przeciw zamarzaniu w minusowych temperaturach. Jedną z najczęstszych metod ochrony rur w temperaturach ujemnych jest izolacja zewnętrzna. Można to zrobić, owijając rury materiałem izolacyjnym, takim jak papier termiczny, tkanina lub pianka izolacyjna, czy zastosować izolację keramzytem. Najprostszym sposobem na to jest owinięcie rur w pełnym okręgu, ale w przypadku wielu rur metoda może być czasochłonna i pracochłonna.

Rury są podatne na zamarzanie, gdy temperatura spada poniżej zera. Zamrożona woda wewnątrz rozszerza się, co zwiększa nacisk na rury i uniemożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie. Może to spowodować pęknięcie rury. Aby temu zapobiec, w domach z odsłoniętymi rurami często instaluje się zestaw do izolacji rur.

Zastosowania keramzytu w różnych branżach

Glina ekspandowana to mieszanina gliny i wody, która jest następnie podgrzewana. Ten proces powoduje, że glina rozszerza się lub staje się większa. Materiał można formować w różne kształty, a także można go stosować jako podłoże dla innych materiałów. . Słoma to suche łodygi ziarna zbóż. Może być stosowany jako materiał budowlany, paliwo i izolacja. Słomę często stosuje się w dachach, ścianach i meblach, aby zapewnić dodatkową izolację np. gliny nie trzeba ekspandować.