Ile przetrwa dom szkieletowy, a ile dom z drewna? Który będzie lepszą inwestycją?

Ile przetrwa dom szkieletowy, a ile dom z drewna? Który będzie lepszą inwestycją?

dom szkieletowy

Budowa własnego domu jest bez wątpienia niezapomnianym momentem w życiu, pełnym radości, ale także i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Warto bowiem pamiętać, że na tak dużą inwestycję najczęściej możemy sobie pozwolić tylko raz. Wszystko powinno być więc dokładnie sprawdzone i porządnie przemyślane. Obecne trendy w architekturze powoli zaczynają odchodzić w niepamięć na rzecz nowych, bardziej innowacyjnych rozwiązań, które również pozwalają na większą personalizację projektów oraz oszczędności w i tak już nadwyrężonym budżecie. Bez wątpienia należy do nich dom szkieletowy, który już od wielu lat pojawiał się w Polsce, jednak dopiero od kilku cieszy się ogromną popularnością. Co ważne, jest to rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno dom z drewna, jak i ten murowany, pozostawiając inwestorom możliwość wykończenia budynku zgodnie z własnymi preferencjami oraz oczekiwaniami. Najważniejsze pytanie, jakie pojawia się prawie na wszystkich forach internetowych, to czym charakteryzuje się i ile przetrwa do szkieletowy? Co odróżnia go od domu z drewna? Sprawdzamy!

Dom z drewna a dom szkieletowy – różnice i podobieństwa

Odkładając na chwilę na bok pytanie, ile przetrwa dom szkieletowy, warto wiedzieć, że jego konstrukcja wykonywana jest z drewna. Dzięki temu budowa jest dużo tańsza i szybsza niż stawianie budynków murowanych, ponieważ na plac budowy przywożone są specjalne elementy drewniane, które można łatwo i w krótkim czasie poskładać i postawić. Oszczędność czasu i pieniędzy to jeden z najważniejszych powodów, dla którego ludzie decydują się na tego typu inwestycję. Warto również wiedzieć, że drewno spokojnie może być wykorzystywane do celów konstrukcyjnych, ponieważ samo w sobie jest wyjątkowo solidne, wytrzymałe i trwałe, a także odporne na działanie szkodliwych czynników czy różnego rodzaju urazy mechaniczne, a do budowy wykorzystywane są specjalne gatunki po wcześniejszym specjalnym przygotowaniu. Dobrze znać takie fakty przy zastanawianiu się, ile przetrwa dom szkieletowy. Przy wykańczaniu takiej konstrukcji można zdecydować się na dwa rozwiązania – może posłużyć do tego drewno (wtedy powstanie klasyczny dom z drewna) lub też elementy betonowe i tynkowe, przy których dom będzie wyglądał, jak klasyczny murowany, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Ile przetrwa dom szkieletowy – sprawdzamy właściwości techniczne budynku

Jak widać na forach, wiele osób zastanawia się, ile przetrwa dom szkieletowy. Z pomocą przychodzi nam artykuł https://drewdom.com/dom-szkieletowy-na-ile-lat/. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wykończenia się zdecydujemy, warto wiedzieć, że przy odpowiednim zaplanowaniu i wykonaniu budynku będzie on trwały i wytrzymały dokładnie przez taki sam czas, jak wszystkie pozostałe nieruchomości, czyli kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Rozmyślając więc, ile przetrwa dom szkieletowy dobrze jest pamiętać o tym, że posłuży nam przez wiele lat, a dodatkowo pozwoli nam na dużą oszczędność czasu i pieniędzy, gwarantując tak samo dobre warunki do codziennego życia, jak wszystkie pozostałe rozwiązania.